پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه
تیرمردادشهریور
شیدسچپج
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
رویدادی پیش رو نیست
امروز 25 مرداد 1399
اوقات شرعی به افق مشهد
اذان صبح: 04:17:41
طلوع خوردشید: 05:52:07
اذان ظهر: 12:37:53
غروب خورشید: 19:23:05
اذان مغرب: 19:41:15
نیمه شب شرعی: 23:50:57
00:55:57 مانده به: اذان صبح
سرعت باد: South 7kph
نقطه شبنم: ° 4
رطوبت: ° 31%
شاخص ماورای بنفش: -1
میدان دید: 10.0kph
فشار: 30.04in
احتمال بارش باران: 0%
سرخس
17°c
جمعه 24 مرداد سال 1399

مدیریت منابع انسانی

:

خدمات اداري و اجتماعي


خدمات اداری و اجتماعی
مجموعه خدمات اداری اجتماعی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با پایبندی و تکیه بر ارزش های سازمان 1- كمال جویی 2- تلاش جمعی 3- قانون مداری با هدف افزایش رضایتمندی سرمایه انسانی جهت جاری سازی استراتژی های شرکت ( مسوولیت پذیری اجتماعی ، توسعه بازار و محصول ، پایداری تولید و افزایش بهره وری ) با مجموعه تحت امر این واحد که شامل بخشهای ذیل بوده و به اختصار معرفی می گردند ، فعالیت می نماید.
گستره کاری این بخش به عنوان یکی از مهمترین واحدهای زیر مجموعه مدیریت منابع انسانی ، شامل پالایشگاه ، مجموعه های دانه بندی ، ذخیره سازی ، مجموعه دفتر پشتیبانی مشهد ، مامورسرای مشهد ، شهرکهای مسکونی شهید مهاجر و شهید ترشیزی سرخس ، مجموعه آبرسانی شهید ابراهیم محبوب و پست 132 شهید عین افشار سرخس می باشد .

1. خدمات باشگاهها و میهمان سراها:
الف:کانون فرهنگی ورزشی لاله: تعداد اعضاء این مجموعه با در نظر گرفتن افراد تحت تکفل اعضاء بالغ بر 1699نفر می باشد.این مجموعه از سال 1367 در سه بخش فرهنگی ، هنری و غذایی فعالیت خود را آغاز نموده و ایام کاری این  مجموعه یکشنبه لغایت جمعه هر هفته می باشد.

در بخش غذایی فعالیت مجموعه به پیمانکار واگذار گردیده و نظارت کیفی آن به عهده مجموعه می باشد.در بخش فرهنگی در دو حوزه کتاب و سینما دارای فعالیت گسترده می باشد. اکران فیلم های روز سینمای ایران به صورت هفتگی و وجود بیش از 16000 عنوان کتاب در حوزه های مختلف دینی ، اجتماعی، آشپزی، هنر، کامپیوتر، کمک درسی، شعر ، ورزش، فنی مهندسی ، کودکان، فلسفه و منطق و 510عدد سی دی در حوزه های مختلف از اهمّ فعالیت هاست. در بخش هنری این مجموعه دارای کلاسهای منظم هنری از قبیل نقاشی،خوشنویسی، گلیم بافی، ترمه دوزی و...با همکاری واحد محترم آموزش می باشد.برگزاری مسابقات فرهنگی متنوع برای کودکان و بزرگ سالان از جمله دیگر فعالیت های مجموعه لاله است .

ب: استراحتگاه مجموعه ورزشی آموزشی شهرک (میهمان سرای شهرک)
دارای 20 اتاق و 40 تخت جهت اقامت میهمانان و مامورین اعزامی از سایر نقاط نفتی و گازی به پالایشگاه می باشد. همچنین این مجموعه دارای تعدادی ساختمان اقماری جهت سکونت جمعی از همکاران شرکت که خانواده های آنان در دیگر شهرستانها سکونت دارند تحت عنوان منازل مجردی می باشد. سرویس دهی منظم و همه روزه به مامورین ، میهمانان و ساکنان منازل مجردی از اهم فعالیت این مجموعه است.
ج: استراحتگاه و میهمان سرای پالایشگاه:
این مجموعه کمپ استراحتگاه کارکنان در ضلع شمال غربی پالایشگاه واقع شده است. در سال 1385 عملیات احداث هتل پردیس این مجموعه نیز به منظور ارتقاء رفاه حال همکاران ساکن در مجموعه استراحتگاه پالایشگاه آغاز که خوشبختانه در تیرماه سال جاری به بهره برداری رسید این مجموعه (پردیس) دارای 68 واحد اقامتی با زیر بنای کلی 7500 متر مربع ظرفیت پذیرش نهایتا 144نفر از همکاران می باشد.
د: زایرسرای مشهد : این مجموعه دارای 29 واحد اقامتی جهت استقرار مامورین و خانواده های اعزامی به مشهد می باشد. همچنین از هفت واحد اقامتی این مجموعه برای تبادل میهمان بین پالایشگاه و دیگر مناطق گازی کشور استفاده می شود.

2. خدمات دفتری:
گستره کاری این مجموعه به وسعت پالایشگاه و واحدهای جانبی آن است نیروهای این مجموعه در تمامی نقاط پالایشگاه در حال سرویس دهی به دیگر همکاران می باشد. توزیع روزانه چای ، آب سرد و آب معدنی ،یخ و چاشت به واحدها، پذیراییجلسات در سطح واحدها و ... از دیگر خدمات این مجموعه است . انجام خدمات چاپ وتکثیر، حفظ و نگهداشت ساختمانها، صدور و پیگیری درخواستکارهای تعمیراتی ساختمانهای پالایشگاه ، تامین و تجهیز لوازم وفرنیچر اداری واحدها،تامین البسه فرم کارکنان ، تامین و تحویل نوشت افزار واحدها ، قند و چای ماهیانه و دیگر اقلام مورد نیاز واحدها از اهم وظایف این مجموعه می باشد.
 

 


3. رستوران: مجموعه رستوران پالایشگاه شامل رستوران اصلی داخل پالایشگاه و3 شعبه فرعی دربخش دانه بندی می باشد . ذخیره سازی ومهمانسرای شهرک بصورت همه روزه پذیرای همکاران می باشد.استفاده از دانش روز در بخش پخت غذای سالم توسط بخار واستفاده از مواد غذایی مرغوب توسط کادرمجرب و کارشناسان بهداشت مواد غذایی از دیگر مشخصه های این بخش می باشد .استفاده از امکانات روز برای بخارپزکردن مواد غذایی ورویکرد کلی رستوران بر پخت وسرو غذای سلامت با هدف کاهش کلسترول همکاران وتعامل سازنده با کارشناسان بهداشت صنعتی و کمیته سلامت در جهت حفظ و ارتقاء سلامت همکاران از اهم فعالیت این بخش از خدمات اداری و اجتماعی است.
4- خدمات ورزش: خدمات اداری و اجتماعی در بخش ورزش نیز فعالیت بسیار چشمگیری دارد.حضور جمع کثیری از کارکنان ، خانواده ها وفرزندان همکاران در فعالیت های ورزشی متنوع ، خود بیانگر اهمیت این حوزه در سیاست گذاری واحد است.خدمات ورزش در رشته های مختلف ورزشی(21رشته) همچون فوتبال ، والیبال ، بسکتبال ، فوتسال، شنا ، کوهنوردی ، ژیمناستیک و....فعالیت گسترده داشته ودارد. امکانات به روز ورزشی همانند سالن ایثار با تجهیزات درونی آن ، سالن کشتی ، زمین فوتبال ، سالن مجهز وزنه برداری و دو استخر مخصوص خانمها و آقایان ، همچنین برگزاری اردوهای تفریحی ورزشی در گستره استان به مناسبتهای مختلف ، موید فعالیت گسترده این مجموعه ورزشی می باشد. . همچنین اعزام تیمهای ورزشی مختلف به مسابقات استانی و مسابقات سراسری گاز و کسب مقام های مختلف در این رشته ها، نیز برگزاری کلاسهای مختلف مربیگری در رشته های مختلف از جمله فعالیت هاست.
علاوه بر موارد فوق با استفاده از امکانات موجود برگزاری اردوهای یک روزه خانوادگی داخل استان و برگزاری آدینه پر نشاط از دیگر برنامه های پرطرفدار این بخش می باشد که همیشه با استقبال چشمگیری از طرف خانواده ها روبرو می شود.

 

 

 


5- خدمات پست و امور مسافرت: این بخش با دراختیار داشتن بیش از 50 دستگاه سواری و وانت وظیفه جابجایی کارکنان در سطح پالایشگاه ، شهرک و دفتر آبکوه مشهد را به انجام می رساند. 
ایاب و ذهاب مامورین اعزامی از دیگر نقاط ، اعزام بیماران ، ایاب و ذهاب کارکنان با سرویسهای روزانه اتوبوس، مینی بوس ، تهیه بلیط هواپیما و هتل محل اقامت در شهرهای مورد تقاضا دریافت،همچنین ارسال مرسوله های پستی بطور روزانه از اهم فعالیت این بخش از واحد خدمات اداری و اجتماعی است.